Nie zawsze duże...

Nie zawsze musimy wykonywać „kolosy” liczone w tysiącach mkw. Oto przykład pracy przy oczku o łącznej powierzchni folii 8×4,5 m. Wielkość działki i zagospodarowanie ogrodu uniemożliwiły nam budowę większego oczka, ale takie też mają swój urok i mam nadzieję, że dadzą inwestorowi dużo radości.

Kolejny etap budowy

Zdjęcie przedstawia kolejny etap budowy oczka wodnego, które inwestor wykonuje już samodzielnie. Jak widać, idzie mu bardzo dobrze, więc trzeba chwalić i gratulować. Panie Grzegorzu, piękny kawał roboty.

A to przed nami...

W listopadzie 2018 roku, będziemy wykonywać jedno z naszych największych zleceń, czy budowę stawu o łącznej powierzchni 3350 mkw. Nasza praca to wykonanie izolacji zbiornika i całkowite jego wykończenie.
Wielkość zbiornika powoduje, że część spawów będziemy wykonywali wewnątrz niecki, dodatkowo nasza praca musi być wsparta użyciem ciężkiego sprzętu.
Dokumentację fotograficzną z poszczególnych etapów będę Państwu przedstawiał w momencie kiedy przystąpimy do pracy i ją będziemy wykonywać.

Etap końcowy naszej pracy

Oczko ma wielkość 740 mkw, będzie spełniało funkcję ozdobno-wypoczynkową, a skończone będzie w przyszłym roku.

Oszukać naturę

Zlecenia realizowane przez nas są coraz ciekawsze i widzimy jak bardzo zmienia się podejście inwestorów do budowy oczek wodnych. Przez lata było to „…panie, folia i będzie dobrze…”. Dzisiaj, w większości albo zbliżamy się maksymalnie do natury, albo tworzymy coś co ma wyglądać bardzo naturalnie.
To kolejna realizacja tego typu, niestety efekt tak wykonanego oczka wodnego będzie cieszył oko klienta za 2-3 lata i możemy mieć tylko nadzieję, że będzie nam dane zobaczyć w/w zbiornik już w pełnej okazałości.

Budowa kaskady

Bez wątpienia, najtrudniejszym elementem budowy oczka wodnego jest kaskada. Po pierwsze, ustawianie głazów ważących po paręset kilogramów nie jest łatwe, ale często mamy do czynienia z niewłaściwym zaizolowaniem kaskad.
Należy pamiętać, że folia izolacyjna na kaskadzie i folia w oczku muszą być trwale ze sobą połączone. Kolejny ważny element to strumień wody. Kamienie należy wbudować tak, żeby woda płynęła tam gdzie my chcemy, a nie przypadkowo, często poza kaskadę. Na koniec należy dobrać odpowiednią pompę i wybór jej mocno uzależnia wielkość kaskady. Przy małych, w zupełności wystarczy 5 000l na godzinę, ale duże i rozbudowane kaskady, to pompy 10-12 lub nawet 15 000l.

Czysta woda

Bardzo często zadawane pytanie, to dlaczego u Pana woda jest tak krystaliczna, a u mnie zielona? Pytanie słuszne i problem niestety bardzo często się pojawiający.
Po pierwsze. Nalanie do oczka wody i wsadzenie kilku rybek ani wody nie oczyszczą, ani nie spowodują, że będzie ładnie. Dobrze utrzymana woda, to woda filtrowana, napowietrzana i czyszczona lampami UV. Tak więc należy pamiętać, że wysokiej jakości filtry grawitacyjne, napowietrzacze, elektrolizery i lampy UV muszą znaleźć się w oczku i wtedy będzie naprawdę pięknie.
Przy zakupie odpowiedniego sprzętu oczywiście służymy Państwu pomocą i dobierzemy go tak, żeby spełniał swoje zadanie, czyli czyścił wodę.
 

Więcej naszych realizacji znajdziecie Państwo w archiwum