Oczko wodne można dzisiaj założyć znacznie łatwiej i taniej niż odbywało się to jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Bardzo rzadko stosujemy dzisiaj glinę ze żwirem, betonowanie zbirnika zastąpiono przez wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne. Budowa oczka wodnegoPrzy budowie bardzo małego zbiornika możemy wykorzystać gotowe plastikowe formy, przy budowie większych - folie różnego rodzaju. Należy jednak pamiętać, że stosowanie zwykłych folii budowlanych jest bardzo niewskazane przy budowie oczek - a wynika to z braku stabilizacji UV i małej elastyczności produktu.


To co charakteryzuje nasz produkt to bardzo duża wytrzymałość na rozrywanie, trwałość (gwarancja 25 lat), elastyczność i rozsądna cena. Produktami alternatywnymi będą polichlorek winylu (PCW) i folie wykonane z kauczku butylowego (EPDM), jednak cena ich bardzo znacznie będzie różniła się od folii proponowanej przez nas (1:2.5-1.4).

Dodatkowe informacje:


Po dokładnym rozważeniu lokalizacji, należy wyznaczyć jej formę na ziemi i wykopać dół. Przy formowaniu go należytą uwagę należy zwrócić na półki (szerokość półki 20 cm) i odpowiednie wypoziomowanie dołu. Po wykonaniu tych czynności dół wykładamy tzw. podkładem. Podkładem mogą być stare wykładziny, dywany, geowłokniny przeszywane, wełny mineralne lub szklane, piany polietylenowe. Stosowanie podkładu jest o tyle istotne, że zabezpiecza folię przez bezpośrednim tarciem o grunt właściwy i zabezpiecza przed gryzoniami.

Po wyłożeniu podkładu zbiornik wykładamy folią i powoli napełniamy wodą. Napełnienie zbiornika wodą tuż po wyłożeniu folii jest o tyle istotne, że powoduje samoczynne dopasowanie się folii do zbiornika. Po 3-5 dniach wodę ze ziornika wypompowujemy i przystępujemy do wykończenia oczka.
Copyright © 2011, Fol-Tech, All Rights Reserved  |  Stronę wykonała Atryda